-
1
ביצה
2
התעוררות
3
סקרנות
4
ביטחון
5
תיאבון
6
תעופה

קישורים שימושיים לנדל"ן

טפסים, מחשבונים ושאר ירקות

עמית מזרחי

חברת קוויקנסט שמה לה למטרה ליצור חוויית משתמש חדשנית לחיפוש ופרסום דירות למכירה, השכרה והשקעה. כדי להשלים את חוויית המשתמש אספתי רשימת קישורים שימושיים לשירותכם:

מחשבונים

1. מחשבון מס רכישה - מס רכישה הוא מס המשולם על ידי הרוכש של מקרקעין. אבל רגע, אתם שואלים ובצדק, מס לא משולם על רווח בלבד? סעיף 9(א) לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) קובע שלא! מדובר במס אותו משלם רוכש הזכות למדינה עבור ביצוע העסקה. מבולבלים? קראו כאן להרחבה. 

2. מחשבון מס שבח - מס שבח משולם על רווח ממכירת מקרקעין. מומלץ לחשב את המס ביישום של רשות המיסים בישראל שמבוסס על מבנה טופס מס שבח 2990 - "חישוב מס שבח מקרקעין". 

3. מחשבון משכנתא - קונים דירה? רוב הקונים לוקחים משכנתא. חשוב לבדוק ולחשב לפני וכמובן לקחת בחשבון את הריביות שיש לשלם לאורך השנים. 

4. מחשבון שכירות דירה - מתכננים לשכור דירה חדשה? עלויות שכר הדירה אינן העלויות היחידות אותן יש לתכנן. מומלץ לבדוק מראש מהן כל ההוצאות ולהיערך אליהן עוד לפני מעבר הדירה. לא בטוחים אילו הוצאות יש? כנסו למדריך הבא. בהצלחה!

מחשבון ביטוח דירה - מעוניינים לבטח את הדירה שלכם? כנסו עכשיו לסיוע בבחירת סוג הביטוח וחברת הביטוח המתאימים עבורך. 

כלים שימושיים

1. הזמנת נסח טאבו - נסח טאבו מרגז את כל המידע על בעלי הקרקע הרשומה בפנקסי המקרקעין. מומלץ לוודא את הבעלים הרשומים לפני כל עסקה ולבדוק שאין הערות אזהרה על הנכס או נתונים שמשנים את פני העסקה. 

2. איתור גוש חלקה\כתובת - המרכז למיפוי ישראל מאפשר את הכלי לאיתור גוש, חלקה וכתובת. יש לציין כי הנתונים המתקבלים אינם מהווים אסמכתא, אותה אפשר להשיג בלשכות המרשם במשרד המשפטים. לאיתור גוש חלקה על מפה לחץ כאן.

3. הזמנת מסמכי בתים משותפים - זה המקום להזמין תוכניות ומסמכים של בתים משותפים לפי גוש חלקה\מספר תיק. 

4. פנקס בעלי רישיונות לתיווך במקרקעין - חברת קוויקנסט עובדת רק עם מתווכים מורשים. אתם מוזמנים לבדוק אותנו. 

5. תוכניות בנין עיר - אשר ידועות גם כ"תוכנית" או "תוכנית מתאר" הן מסמכים בעל תוקף חוקי שנועד להסדיר את השימוש בקרקע בשטח נתון כלשהו. לקריאה נוספת לחץ כאן

6. תמ"א 38 - אתר שמאפשר מידע על פרוייקטים של תמ"א 38. חשוב לציין כי המידע חלקי, וכדי להיות בטוחים יש צורך לבדוק מול מחלקת ההנדסה בעירייה בעיר בה אתם מחפשים לגור. 

משרדים ממשלתיים

1. משרד הבינוי והשיכון

2. רשות מקרקעי ישראל

3. משרד המשפטים

4. פורטל השירותים והמידע הממלכתי

5. רשם המתווכים

לסיום - קונים דירה? הכנסו עכשיו למדריך הממשלתי לקניית דירה יד שניה ובדקו שאתם עוברים על כל הנושאים הבאים - לפני הרכישה, בשלב החוזה, תשלומים, מיסים והיטלים, משכנתאות ומימון, קבלת הדירה, אנשי מקצוע בתהליך הרכישה ואופן הגשת תלונות על מוכרי הדירות

בהצלחה!

חושבים על קישורים נוספים? יש לכם מדריך מעניין שתרצו לשתף? צרו קשר בכתובת - support@quicknest.co.il ושתפו אותנו או כתבו לנו בתגובות.