-
1
ביצה
2
התעוררות
3
סקרנות
4
ביטחון
5
תיאבון
6
תעופה

ספקים ונותני שירות במעבר דירה

הרשימה הבלתי נגמרת והמאוד חשובה שלי

דניאל מזרחי

סגרתם חוזה, קבעתם תאריך, הזמנתם מובילים ואספתם ארגזים מהסופר. מה עכשיו? אני מציגה לכם את הרשימה המאוד ארוכה והבלתי נגמרת של הדברים. הדברים שעוד צריך וחשוב לעשות ולתאם לפני, במהלך ואחרי המעבר מול ספקים ונותני שירות למיניהם.

ספקיות תקשורת:

דמיינו את היום יום שלכם בלי אינטרנט, בלי טלוויזיה או טלפון.

אם אתם כמוני ולא מסוגלים לדמיין סופשבוע בלי אחד מאלו, צרפתי לכם טיפים למעבר קל עם ספקיות התקשורת שלכם, כך שכבר בלילה הראשון תוכלו להתרכבל מול האנטומייה של גריי או להעלות סטטוס "עם החבר הכי טוב בדירה החדשה".

נקודות חשובות:

 • חשוב להתריע את ספקית התקשורת שלכם לכל הפחות שבועיים לפני המעבר.
 • בחברות הגדולות ניתן לבצע את המעבר דרך האינטרנט.
 • יש לוודא שכל הציוד הנדרש נמצא בבית החדש (ממירים, טלוויזיות, נתבים, טלפון נייח ועוד).
 • חייב להיות אדם מעל גיל 18 בבית, ורצוי שזה יהיה האדם שגר בדירה, במידה ויצטרכו להתקבל החלטות משמעותיות (מיקום שקעים, בעיות וכו')

 

 1.  אינטרנט וטלפון – בואו נודה בזה, מעטים הדברים שיותר נחוצים מאינטרנט מהיר במאה ה21.

בזק - מעבר דירה עם בזק, קל ופשוט באתר. באתר יש גם מידע בנוגע לאפשרות לחיבור אינטרנט קיים ללא הגעת טכנאי. יש ליצור קשר שבועיים לפני המעבר. במידה והמעבר הוא לבית חדש, חשוב ליצור קשר חודש לפני כן כדי לאפשר לבזק לבנות תשתית ראויה. לחצ/י כאן למידע נוסף.

הוט – אין אפשרות להשיג מידע על מעבר דירה ללא התחברות לאזור האישי. יש הטבות בעת מעבר דירה שכדאי לנצל. לחצ/י כאן למידע נוסף.

במידה ויש לכם ספקית אינטרנט אחרת יש ליצור קשר עמה כדי לתאם מעבר דירה.

פרטנר - מציעים שירותי התקשרות מתקדמים לבית החדש החל מ-199 ש"ח לחודש ובנוסף הטבות והנחות נוספות במעמד ההתחברות. לחצ/י כאן למידע נוסף.

 1. טלוויזיה

Yes - תיאום מעבר דירה מהיר דרך האזור האישי. יש לתאם שבועיים לפני המעבר. חשוב שכל הממירים והמכשירים יהיו בבית. חשוב לציין כי מתקיני YES ככל הנראה לא יתקינו לכם שקעים לממירים בלי טלוויזיות. לחצ/י כאן למידע נוסף.

הוט - אין אפשרות להשיג מידע על מעבר דירה ללא התחברות לאזור האישי. יש הטבות בעת מעבר דירה שכדאי לנצל. לחצ/י כאן למידע נוסף.

פרטנר - מציעים שירותי התקשרות מתקדמים לבית החדש החל מ-199 ש"ח לחודש ובנוסף הטבות והנחות נוספות במעמד ההתחברות. לחצ/י כאן למידע נוסף.

במידה ויש לכם ספקית טלוויזיה אחרת יש ליצור קשר עמה כדי לתאם מעבר דירה.

שירותים חשובים:

נכון, אינטרנט זה לא הכל בחיים. וגם אותו לא באמת נוכל לקבל בלי השירותים החשובים שבסקשן הבא, לכן שנסו מותניים, אזרו סבלנות והיכונו לשיחות המתנה ארוכות עם האנשים שיודעים שלא באמת תבקשו מהם שיעבירו אתכם לשימור לקוחות...

נקודות חשובות

 • כשפונים לנותני שירות אלה חשוב שיהיה גם פעולה של ניתוק הישן וכמובן חיבור החדש. אי הודעה על סיום שירות בכתובת ישנה עלולה לגרור אחריה חובות על שמכם גם אם אינכם גרים בכתובת יותר. אל תסתמכו על מילה של דיירים נכנסים – בדקו בעצמכם מול הגורמים הרלוונטיים ששמכם אינו מקושר לכתובת הישנה.
 • בעת הפנייה חשוב להצטייד בפרטי הנכס החדש/הישן, קריאת מונה בעת עזיבה/כניסה, מספר חוזה/נכס/לקוח שנמצא בדרך כלל על גבי החשבונית וכו'.

 

 1. חשמל – יש לבצע ניתוק של החשבון מהכתובת הקודמת (במידה ויש) והעברת החשבון בנכס החדש על שמכם. בשביל ביצוע שתי הפעולות האלו חשוב מאוד לרשום או פשוט לצלם את קריאת המונה שבארון החשמל של הדירה ברגע המעבר. את מספר קריאת המונה יש לתת לנציגי חברת החשמל עם תאריך הניתוק. השירות עולה קצת פחות מ-9 שקלים.

מספר טלפון: 103

ניתן לביצוע גם באתר האינטרנט לאחר הרשמה כאן. 

 1. מים – נוהל החלפת כתובת בתאגידי מים משתנה בין יישוב ליישוב. בחלק מהיישובים ניתן לבצע את העברה דרך האינטרנט ובחלקם טלפונים או באופן פרונטלי. ראשית, בררו מה הוא תאגיד המים בעיר אליה אתם עוברים. רוב המידע מכאן והלאה יימצא באתר האינטרנט של התאגיד. הדברים שלא משתנים לעולם הם: טפסים עם פרטי הדייר הנכנס/הקונה, הצורך במספר קריאת מונה המים – כדי לדעת כמה לחייב את הדייר היוצא והנכנס.

למידע כללי לחצ/י כאן

 1. גז – גם כאן, אופן העברה משתנה מאוד ותלוי במגוון גורמים כמו: נכס פרטי או בניין משותף? גז מרכזי? בלונים שהושארו על ידי דיירים קודמים וכו'. מומלץ לבדוק את הנושא לפני הכניסה לדירה ולפעול מול ספק הגז הקיימת או לפנות לספק ממגוון ספקי הגז המורשים בישראל. כאן, בניגוד למונפול הגז או תשתיות המים, כדאי מאוד גם לנהל משא ומתן ולהוריד את המחיר.

לחצ/י כאן לרשימת ספקי גז מורשים בישראל.

 1. שינוי כתובת במשרד הפנים – שינוי שנראה לא משמעותי עבור חלקנו אבל זה אחד הדברים שאסור לפספס במעבר דירה ואיכשהו חומק מרובנו. אי שינוי כתובת במשרד הפנים יכולה לגרור אי נעימויות. למה? כי זו הדרך של הממשלה למצוא אתכם. ונכון שחלקנו לא אוהבים שהממשלה יודעת איפה אנחנו, אבל התוצאה של זה עלולה להיות בעייתית במיוחד. כמו דוחות חניה לא מגיעים ליעד וצוברים ריבית, אי קבלה של התראות על חידושי רישיון נהיגה או רכב. נוסף על כל אלו, יש המון פעולות מסוימות כמו הוצאת תו חניה שאנחנו פשוט לא יכולים לבצע בלי העדכון הקטן הזה. אז מה עושים?

שינוי דרך האינטרנט – קצת מגושם וארכאי ביחס לשירות שאמור להיות זמין ומהיר. ניתן למלא טופס מקוון באמצעות הורדת סרגל הכלים של הממשלה כאן.

שינוי ידני - ממלאים בכתב יד את הטופס בקישור הבא. לאחר שמילאתם את הטופס יש להעביר את הבקשה בצירוף ספחי תעודת הזהות המקוריים באחד הערוצים הבאים:

שירותים נוספים:

דברים קטנים שיעשו את החיים קלים במעבר.

 1. דואר עוקב של דואר ישראל – בגלל שלא באמת אפשרי או סביר לזכור לשנות היום את כל הכתובות שלכם בכל המקומות שבהם אתם רשומים, דואר ישראל מאפשר שימוש בשירות דואר עוקב ל-4 חודשים ראשונים בחינם לחלוטין. ניתן להירשם באתר האינטרנט ולקבל את כל הדואר שלכם מיד לכתובת החדשה. במהלך ארבעת החודשים תוכלו לדעת אילו מכתבים עדין רשומים עם הכתובת הישנה (לפי הכתובת על המעטפה) ולהתקשר לשנות את הכתובת כדי למנוע המשך הגעת מכתבים ליעד הלא נכון.

למידע נוסף והרשמה לשירות באופן מקוון לחצ/י כאן

 1. שירות עדכון פרטים בתשלום – אם הרשימה הזאת עושה לכם כאב ראש ואין לכם כוח לעדכן את כל העולם ואישתו – יש מי שמציע את השירות הזה בתשלום:
 2. שינויי כתובת אחרים - המעבר נגמר והדברים החשובים נסגרו, אבל עדין יש מקומות שבהם הכתובת שלכם לא מעודכנת. זה הזמן ליישר את הקו ולהודיע לכל מי ששולח לכם דואר – להתחיל לשלוח למקום הנכון. להלן רשימת נותני שירות, מועדוני צרכנות ועוד גורמים שחשוב וכדאי לעדכן בכתובת החדשה:
 • בנקים (פועלים, לאומי, דיסקונט, הבינלאומי הראשון, מזרחי טפחות וכו')
 • חברות אשראי (ישראכרט, ויזה, דיינרס, אמריקן אקספרס וכו')
 • קופות גמל ופיננסיים (הפניקס, מגדל,
 • קופות החולים (כללית, לאומית, מכבי וכו')
 • חברות ביטוח רכב, דירה, חיים ובריאות (אליהו ביטוח, AIG, כלל ביטוח וכו')
 • צה"ל (חיילי מילואים)
 • כביש 6
 • ספק אינטרנט (נטויז'ן, סמייל, 018 וכו')
 • ספקי סלולר (גולן טלקום, אורנג', סלקום, פלאפון, הוט מובייל וכו')
 • מועדוני צרכנות ששולחים קופונים (מגה, שופרסל, עדן טבע מרקט וכו')
 • עיתונים ומגזינים (הארץ, ידיעות אחרונות, ישראל היום, לאישה, בלייזר וכו')
 • שירותי מים מסוננים (תמי 4, מי עדן, נביעות וכו')

לא לשכוח לעדכן פרטים כשאתם מזמינים משלוחים ממקומות קבועים (משלוחי אוכל, ציוד לבעלי חיים וכו'), הם לא תמיד זוכרים לוודא את הכתובת בעצמם...

שכחתי משהו? כנראה שכן.

אשמח לשמוע את הטיפים שלכם ועוד רעיונות נוספים בתגובות!

בהצלחה!